صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

تاکید مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان بر رعایت الگوی مصرف گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان از تمامی مشترکین بخش های مختلف مصرف تقاضا کرد نهایت همکاری را در زمینه صرفه جوئی در مصرف گاز بعمل آورده تا در استمرار و تامين جریان گاز مشکلی پیش نیايد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، منوچهر فلاح خواستار تاکید بر اجرای بخشنامه معاون اول رئیس جمهور به همه سازمان ها، موسسات، شرکت های دولتی، نهادها و نیروهای مسلح شد تا همکاری هر چه بیشتر خود را در راستای پایداری جریان گاز و حفظ تعادل در تولید، مصرف و پیشگیری از افت فشار یا قطعی احتمالی گاز در استان به کار بندند. 

وی با بیان اینکه استفاده ایمن و بهینه گاز در دستگاه های اجرایی استان؛ گامی موثّر در حفظ پایداری جریان گاز در استان و به تبع آن در سراسر کشور خواهد بود؛ به بیان موارد اعلامی در این بخشنامه اشاره کرد و گفت: رعایت دمای 18 تا 21 درجه سانتی گراد در فضای داخلی و بسته و دمای 18 درجه سانتی گراد در راهروها و فضاهای عمومیِ سرپوشیده ادارات از مهم ترین مواردی است که باید رعایت شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان با اعلام اینکه روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش کردن آنها یک ساعت قبل از پایان وقت اداری از دیگر موارد مهمی بوده که بر رعایت آن تاکید شده است؛ افزود: استفاده از دستگاه های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا یعنی A و B، خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل برای ساختمان هایی که سیستم حرارت مرکزی ندارند، انجام معاینه فنی همه موتور خانه ها توسط شرکت های تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، سرویس و تعمیر دوره ای تجهیزات گاز سوز از طریق متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گاز سوز از دیگر موارد مورد تاکید است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: طبق اعلام؛ درصورت عدم رعایت مفاد بخشنامه در هر مورد، شرکت گاز استان؛ پس از یکبار صدور اخطار کتبی؛ ضمن ارسال مراتب به استانداری؛ در صورت تخطی مجدد؛ مطابق مقررات مربوط با دستگاه‌های ذی ربط رفتار می کند. 

فلاح در پایان افزود: طبق دستور معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران؛ گاز کرمان با تشکیل ستاد نظارت و کنترل ادارات، شرکت های دولتی، مساجد و حسینیه ها کنترل های لازم را انجام و گزارش آن را به ستاد شرکت ملی گاز ارسال خواهد کرد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/10/29 - ١٣:٣٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 251