صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران خبر داد:

آمادگی کامل نسل اول تاسیسات تقویت فشار گاز جهت عبور از فصل سرما

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از آمادگی کامل نسل اول تاسیسات تقویت فشار گاز جهت عبور از فصل سرما خبر داد و گفت: روزانه بیش از 40 میلیون مترمکعب گاز از تاسیسات تقویت فشار گاز دهق یک، با 46 سال قدمت، به عنوان یکی از قدیمی ترین تاسیسات بر روی خط اول سراسری منتقل می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهدی جمشیدی دانا ضمن بازدید از تاسیسات تقویت فشار گاز دهق در منطقه دو عملیات انتقال گاز، گفت: اقدامات و فعالیت‌های عملیاتی و فنی با برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی شده در بزرگترین و حساس ترین منطقه عملیاتی انتقال گاز کشور انجام شده و انتقال بیش از ۷۶ میلیارد مترمکعب گاز، بدون توقف در سال ۹۹ از طریق خطوط لوله منطقه دو عملیات، نشان از تلاش شبانه روزی کارکنان و آمادگی حداکثری جهت عبور از فصل سرما دارد.

وی نگهداری از تاسیسات، تجهیزات و سرمایه های انسانی را از مهم‌ترین وظایف این شرکت عنوان کرد و تاکید داشت: وظیفه داریم با بهره مندی از ابزار و دانش روز و بکارگیری پیمانکاران و سازندگان توانمند و نطارت دقیق ضمن صیانت از سرمایه های ملی، رسالت خود را که همانا انتقال پایدار گاز است، به درستی انجام دهیم.

جمشیدی دانا به فعالیت 18 تاسیسات تقویت فشار گاز و 74 توربوکمپرسور در منطقه دو اشاره کرد و بیان داشت: از پروژه های قابل اجرا در تاسیسات پل کله، پروژه DC Barring( چرخش روتور توربین توسط برق DC) است که برای نخستین بار در شرکت انتقال گاز ایران در حال اجرا است که در صورت قطع برق ایستگاه و عدم تامین برق توسط مولدهای اضطراری، مشکل توقف 10 ساعته توربین ها نیز حل خواهد شد.

وی به انجام ۴۶ مورد اورهال توربین ها، عملیات نگهداشت و تعمیرات تاسیسات تقویت فشار گاز منطقه دو که ۴۰ درصد برنامه های تعمیراتی شرکت انتقال گاز است نیز، اشاره کرد و یادآور شد: تعمیرات اساسی 25 هزار ساعته سه دستگاه کمپرسور گاز نیز برای اولین بار توسط تیم تعمیرات اساسی منطقه دو انجام شده است.

جمشیدی دانا در ادامه نصب و راه اندازی توربینDu80، پیگرانی هوشمند خط چهارم سراسری، ساخت دستگاه بالانسر، تعمیرات اساسی توربوکمپرسور، اصلاح پوشش ۷۰۰ نقطه خط ۴۰ اینچ یزد را از دیگر برنامه های اجرا شده در این منطقه عنوان کرد.

وی در پایان، خاطرنشان کرد: با توجه به پیش‌بینی حاکمیت توده هوای سرد در روزهای آتی، همکاران شرکت انتقال گاز ایران به صورت شبانه روزی در جهت پایداری انتقال گاز و تامین گاز مبادی مصرف در تلاش هستند و از هموطنان عزیز درخواست می شود تا با مصرف بهینه این نعمت الهی، کارکنان خدوم شرکت ملی گاز ایران را در انجام تعهدات خود یاری کنند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/01 - ١٣:٤٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1254
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: