صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

سال 97 سالی پرافتخار در کارنامه عملکرد شرکت گاز خراسان جنوبی

کلیه شهرهای استان خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند

در سال 97 با همت و تلاش کارکنان شرکت گاز استان خراسان جنوبی و در راستای توسعه شبکه گازرسانی و تحقق برنامه های شرکت ملی گاز ایران اقدامات ارزشمندی در استان انجام شده است .

در سال 97 با همت و تلاش کارکنان شرکت گاز استان خراسان جنوبی و در راستای توسعه شبکه گازرسانی و تحقق برنامه های شرکت ملی گاز ایران اقدامات ارزشمندی در استان انجام شده است .
 به گزارش روابط عمومی شرکت گازخراسان جنوبی "سید محمود هاشمی " مدیر عامل شرکت گاز استان با بیان این مطلب اظهار داشت : بدون تردید فعالیتهای صادقانه و دلسوزانه همه همکاران در بخش های مختلف شرکت طی سالی که گذشت موجب شد تا برنامه های شرکت به نحو مطلوب محقق گردد بطوریکه علاوه بر ارائه خدمات به مشترکین و استمرار گازرسانی در سراسر استان، با گازدار شدن 200 روستا ، تعداد روستاهای گازدار استان به 492 روستا معادل 61 درصد خانوار تحت پوشش افزایش یافت . همچنین با گازرسانی به 4 شهر ، 100 درصد شهرهای استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفت . به موازات خدمات رسانی در بخش های شهری و روستایی در سال گذشته ، گازرسانی به واحدهای صنعتی ، تولیدی و خدماتی نیز با جدیت در برنامه شرکت قرار داشت به نحوی که  500 واحد صنعتي، خدماتی و تولیدی به شبکه گاز طبیعی متصل گردید و در این راستا تعداد صنایع گازدار استان به  1005 واحد افزایش یافت تا سال 97 به عنوان سالی پر افتخار در کارنامه عملکرد شرکت گاز استان خراسان جنوبی ثبت گردد.
هاشمی افزود: در سال گذشته از تعداد 16310 انشعاب نصب شده در استان ،  4820 انشعاب در شهرها و 11490 انشعاب در روستاهای استان نصب گردیده است . همچنین 1807 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در سال قبل در سطح استان اجرا گردیده که 227 کیلومتر در بخش شهری و 1580 کیلومتر در بخش روستایی اجرا شده است .
وی با اشاره به  سهم 53 درصدی مصرف گاز طبیعی در بخش نیروگاهی نسبت به مصرف کل استان در سال گذشته افزود : بخش نیروگاهی استان در این مدت با مصرف 798 میلیون متر مکعب ، بیشترین مصرف و پس از آن بخش هاي خانگي ، تجاري و عمومي با مصرف بالغ بر 413 ميليون متر مكعب ، 27 درصد ميزان مصرف گاز طبیعی در استان در سال گذشته را به خود اختصاص داده است. همچنين در بخش هاي صنعتي، سيمان و حمل و نقل نيز در مجموع 20 درصد گاز طبيعي در استان مصرف شده است و تعداد 24 جایگاه CNG  در استان فعال می باشد .

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/02/19 - ٠٨:٢٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 282

خروج