صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

بهره برداری از 31 پروژه گاز رسانی صنعتی وروستایی در شهرستان بیرجند

در چهارمین روز از هفته گرامیداشت دولت طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی گازرسانی به 14 روستا، ایستگاه تقلیل فشار (C.G.S) شماره 2 بیرجند و پروژه گازرسانی به 16 واحد صنعتی و تولیدی به بهره برداری رسید .

در چهارمین  روز از هفته گرامیداشت دولت طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی گازرسانی به 14 روستا،  ایستگاه تقلیل فشار (C.G.S) شماره 2 بیرجند و پروژه گازرسانی به  16 واحد صنعتی و تولیدی به بهره برداری رسید .
استاندار خراسان جنوبی در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های مجموعه شرکت گاز استان در گازرسانی به روستاهای محروم گفت: امروز با افتخار اعلام میکنیم که همه شهرهای خراسان جنوبی و 67 درصد روستاهای این استان ازنعمت گاز طبیعی برخوردار است و باتلاش مجموعه شرکت گازاستان این عدد تا پایان سال به 83 درصد خواهد رسید .
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی نیزدر این مراسم با گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی باهنر و نکو داشت هفته دولت به بهره برداری از پروژه گازرسانی به 14روستای شهرستان بیرجند اشاره کرد وگفت:51 کیلومتر شبکه تغذیه وتوزیع در این پروژه اجرا شده است.
هاشمی با بیان اینکه2 ایستگاه تقلیل فشار و530 علمک نیز در این پروژه نصب شده است افزود:48 میلیارد ریال هزینه اجرای این پروژه از محل اعتبارات شرکت ملی گاز ایران تامین وپرداخت شده است.
وی بیان کرد: با بهره برداری از این پروژه 584 خانوار ساکن در14 روستای شهرستان بیرجند از نعمت گاز طبیعی برخوردارشدند.
مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی همچنین از بهره برداری ایستگاه تقلیل فشاربرون شهری (C.G.S) شماره 2 بیرجند خبرداد
 وی هدف از راه اندازی این ایستگاه را پایداری و تامین گاز مستمر در شهرستانهای بیرجند و خوسف عنوان کرد و افزود این ایستگاه شامل : یک  ایستگاه برون شهری  (C.G.S)به ظرفیت پنجاه هزار مترمکعب در ساعت  ، 6 کیلومتر خط  تغذیه فولادی به قطر 16 اینچ  و  یک ایستگاه حفاظت کاتدیک  می باشد .
هاشمی گفت برای راه اندازی این ایستگاه 45 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی همچنین  به بهره برداری از پروزه گازرسانی به 16 واحد صنعتی و تولیدی شهرستان بیرجند اشاره کرد و گفت  26 کیلومتر خط تغذیه و شبکه توزیع  ، 3 ایستگاه تقلیل فشار و13 انشعاب گازنصب شده است که 23 میلیارد ریال هزینه اجرای این پروژه از محل اعتبارات شرکت ملی گاز ایران تامین وپرداخت شده است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/06/13 - ١٠:١٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1314

خروج