صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر

بهره برداری از پروژه گازرسانی به 42 روستا و 30 واحد صنعتی و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 33 روستا در شهرستان نهبندان

همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر ، پروژه گازرسانی به 42 روستای شهرستان نهبندان با سرمایه گذاری 49 میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران با حضور استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار نهبندان، مدیرعامل شرکت گاز و سایر مسئولین استانی و محلی افتتاح گردید .

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی در این مراسم گفت: با توجه به بهره برداری خط انتقال گاز نهبندان و همچنین شبکه داخلی شهر نهبندان در مهرماه سال گذشته ، اجرای 260 کیلومتر شبکه و نصب 10 ایستگاه با هزینه حدود 50 میلیارد تومان که منجر به بهره مندی 42 روستا با جمعیت حدود 2500 خانوار گردید مبین عملکرد جهادی کارکنان خدوم شرکت گاز خراسان جنوبی است که جای تقدیر و تشکر دارد .

محمد صادق معتمدیان ضمن تقدیر از توجه مجموعه شرکت ملی گاز ایران به خراسان جنوبی و تلاش کارکنان شرکت گاز خراسان جنوبی اظهار کرد : با وجود پهناور بودن استان فعالیت شرکت گاز استان معنای واقعی کار جهادی است و با همت مجموعه شرکت گاز خراسان جنوبی نهضت گازرسانی در استان با سرعت در حال اجراست.

مدیر عامل شرکت گاز استان نیز در آیین افتتاح این پروژه ها اظهار داشت: این پروژه در قالب اجرای 258 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، احداث 10 ایستگاه تقلیل فشار، احداث یک ایستگاه حفاظت کاتدیک  و نصب 2185 علمک اجرا می‌شود.

سید محمود هاشمی اعتبار این پروژه را 49 میلیارد تومان برشمرد وگفت: با انجام این پروژه 2426 خانوار روستایی شهرستان نهبندان از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

وی با اشاره به بهره مندی 100 درصدی جمعیت شهری نهبندان از نعمت گاز طبیعی افزود: در حال  حاضر 43 روستا بالغ بر 35 درصد جمعیت روستایی در شهرستان نهبندان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که با 51 روستای در دست اجرا، درصد بهره مندی روستایی این شهرستان به 61 درصد خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت گاز استان همچنین از افتتاح پروژه گازرسانی به 30 واحد صنعتی و تولیدی در شهرستان نهبندان خبر داد و گفت: برای اجرای این پروژه 48 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع ، 8 ایستگاه اندازه گیری  و 22 انشعاب گاز اجرا شده است.

وی در ادامه گفت: 8 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این پروژه از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران تامین می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه عملکرد گازرسانی سال گذشته در بخش صنایع استان ۱۱ برابر سنوات گذشته بوده است، یاداور شد: تا ابتدای سال گذشته ۵۰۰ واحد صنعتی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند و تنها طی دو سال اخیر حدود ۸۴۰ واحد صنعتی به شبکه گاز سراسری متصل شده است .

مدیر عامل شرکت گاز استان در ادامه از آغاز عملیات گازرسانی به 33 روستا در شهرستان نهبندان خبر داد و گفت: این پروژه در قالب اجرای 169 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، احداث یک ایستگاه تقلیل فشار، احداث یک ایستگاه حفاظت کاتدیک  و نصب 1230 علمک اجرا می‌شود.

سید محمود هاشمی اعتبار این پروژه را 20 میلیارد تومان عنوان کرد وگفت: اعتبار مورد نیاز این پروژه از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران تامین می شود و با انجام این پروژه 1363 خانوار روستایی شهرستان نهبندان از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/19 - ١٤:٢٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 127

خروج