صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

گامی دیگر در تحقق خدمت رسانی روستایی توسط شرکت گاز خراسان جنوبی:

رشد گازرسانی به روستاهای مرزی استان خراسان جنوبی

در ادامه نهضت گازرسانی در خراسان جنوبی در حال حاضر 402 روستا در چهار شهرستان مرزی خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و گازرسانی به 222 روستای دیگر نیز در این شهرستان های مرزی در دست اجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی سید محمود هاشمی در تشریح این خبر گفت: با اقدامات صورت گرفته و تلاش کارکنان شرکت گاز خراسان جنوبی در حال حاضر 402 روستا با جمعیتی بالغ بر 28695 خانوار در شهرستان های مرزی نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
سید محمود هاشمی افزود: با تلاش های صورت گرفته گازرسانی به 222 روستای دیگر نیز با جمعیتی بالغ بر  6100 خانوار در این شهرستان ها در دست اجرا می باشد.
وی در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت گازرسانی به روستاهای مرزی گفت: با بهره مندی روستاهای مرزی از نعمت گاز طبیعی، علاوه بر ایجاد آسایش و رفاه، به میزان قابل توجهی از قاچاق سوخت از طریق مرزها نیز جلوگیری می گردد.
هاشمی افزود: استان خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور به شمار می آید و دارای بیشترین مرز مشترک با کشور افغانستان می باشد و با اجرای پروژه های متعدد گازرسانی، اکثر روستاهای مرزی دارای قابلیت گازرسانی از این نعمت طبیعی بهره مند شده اند.
وی در ادامه گفت : در حال حاضر از مجموع 951 روستای گازدار در سطح استان، تعداد 736 روستا طی سه سال اخیر به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی رشد چشمگیر گازرسانی به روستاها را مرهون فعالیت های کارکنان شرکت گاز استان و حمایت های شرکت ملی گاز ایران دانست و تاکید کرد: نهضت گازرسانی در خراسان جنوبی حاصل زحمات کارکنانی است که در اقصی نقاط استان برای روشن شدن مشعل گاز در حال تلاش و کوشش هستند.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/09/01 - ١٠:١٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 485

خروج