صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

شمارش معکوس برای برگزاری جشن پویش سبز گازرسانی در خراسان جنوبی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی از بهره مندی کلیه روستاهای دارای قابلیت گازرسانی استان از نعمت گاز طبیعی تا پایان تیر ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان تیر ماه 1400، پروژه های گازرسانی به روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در سطح استان به اتمام خواهد رسید و خراسان جنوبی به پویش سبز گازرسانی کشور می پیوندد .
مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: در حال حاضر تمامی شهرها و 956 روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و با اتمام پروژه های گازرسانی به روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در تیر ماه سال آینده تعداد روستاهای بهره مند از گاز طبیعی در سطح استان به 1311 روستا و جمعیت روستایی برخوردار به 96 درصد افزایش خواهد یافت. نکته بسیار حائز اهمیت این است که کمتر از 3 سال قبل، استان خراسان جنوبی با 293 روستای گازدار و 44 درصد جمعیت روستایی برخوردار از گاز طبیعی، یکی از چهار استان کم برخوردار از نعمت گاز در سطح کشور بود.
وی تصریح کرد: با اتمام پروژه های گازرسانی در دست اجرا تا 6 ماه آینده، 96 درصد خانوار روستایی در خراسان جنوبی با جمعیتی بالغ بر 88260 خانوار تحت پوشش گاز طبیعی قرار می گیرند.
وی اعتبار مورد نیاز برای اتمام پروژه های گازرسانی به روستاهای فاقد گاز فوق الذکر در سطح استان را بالغ بر 450 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: هزینه های گازرسانی به شهرها و روستاهای خراسان جنوبی از محل اعتبارات داخلی شرکت ملی گاز ایران تامین می شود.
هاشمی ضمن اشاره به بهره مندی 754 روستای استان از نعمت گاز طبیعی طی سه سال اخیر گفت: نهضت عظیم گازرسانی که خراسان جنوبی را تبدیل به کارگاه بزرگ گازرسانی نموده است حاصل زحمات کارکنانی است که در راه خدمت رسانی و افزایش رفاه مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کنند.
وی افزود: در راستای تحقق توسعه عدالت اجتماعی با بهره مندی هر روستا از نعمت گاز طبیعی، علاوه بر فراهم شدن رفاه و آسایش، از مهاجرت گسترده به شهرها و نیز قاچاق سوخت جلوگیری می گردد.
مدیرعامل شرکت گاز استان یادآور شد: در سال جاری بالاترین تعهد گازرسانی به روستاها در سطح کشور به نام خراسان جنوبی ثبت شده است و طی امسال بیش از 400 روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد و برگ زرینی دیگر در کارنامه پر افتخار شرکت گاز استان خواهد درخشید.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/16 - ٠٩:٣٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 508

خروج