صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

با هدف کمک به دهک های پایین جامعه و مصرف بهینه گاز طبیعی:

گاز مشترکین کم مصرف خراسان جنوبی رایگان محاسبه می شود

بر اساس مصوبه اخیر هیات دولت، مشترکان کم مصرف گاز خانگی در مناطق مختلف شهری، ‌روستایی و عشایری از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبوض گاز بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی با اعلام این خبر گفت: با هدف کمک به دهک‌های پایین جامعه، موضوع رایگان شدن قبوض گاز در کشور مطرح شد و هیات دولت تصویب کرد تا قبوض گاز مشترکان کم مصرف از ابتدای دی ماه رایگان شده و این مشترکان از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره‌مند ‌شوند.
وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی به 4 اقلیم تقسیم بندی شده است افزود: بر این اساس، در ایام سرد سال، مشترکان در اقلیم‌های ۱، ۲ و ۳ اگر در هر ماه کمتر از ۲۰۰ متر مکعب گاز مصرف کنند، از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی تصریح کرد: بر همین اساس، میزان مصرف مجاز برای اقلیم ۴ در ایام سرد سال، ۱۵۰ مترمکعب در هر ماه تعیین شده است.
هاشمی افزود: البته بهای گاز آن دسته از مشترکینی که مصرف آنان بیش از الگوی تعیین شده باشد، به پیشنهاد وزارت نفت و تصویب شورای اقتصاد افزایش می یابد. این دسته از مشترکین شش ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف گازطبیعی اقدام کنند.
وی در ادامه گفت: این مصوبه از اول دی ماه اجرایی شده و قبض‌هایی که برای مشترکان پیامک می شود و الگوی مصرف را رعایت کرده‌اند، رایگان خواهد بود.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی یادآور شد: در بخش دیگر این مصوبه، کلیه مصرف‌کنندگان اگر مصرف گاز را به نسبت سال های ۹۶ و ۹۷، بیش از ۱۰ درصد کاهش دهند، کل گازبها با ۱۵ درصد تخفیف محاسبه خواهد شد، در عین حال، اگر مشترکان پر مصرف به نسبت سال ۹۶ و ۹۷، بیش از ۱۵ درصد افزایش مصرف داشته باشند، قیمت کل گاز مصرفی آن‌ها،  ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.
هاشمی گفت: از کلیه مشترکین محترم تقاضا می شود هرچه زودتردر مصرف گاز طبیعی صرفه جویی لازم را اعمال نموده تا از تخفیف گازبها بهره مند شده و همچنین با تعرفه افزایش گازبها مواجه نشوند.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/17 - ١٢:٠٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 683

خروج