صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

همزمان با یوم الله دهه مبارک فجر و در ادامه نهضت گازرسانی:

بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 1261 پروژه گازرسانی در خراسان جنوبی

همزمان با دهه مبارک فجر و در ادامه خدمت رسانی به مردم شریف استان خراسان جنوبی 871 پروژه گازرسانی به بهره برداری می رسد و همچنین عملیات اجرایی گازرسانی به 390 پروژه در اقصی نقاط استان آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی در تشریح این خبر گفت: به حول و قوه الهی و در راستای محرومیت زدایی در حوزه روستایی، در دهه مبارک فجر امسال پروژه گازرسانی به 576 روستا با هزینه 542 میلیارد تومان افتتاح و عملیات اجرایی گازرسانی به 188 روستای استان با پیش بینی هزینه 177 میلیارد تومان نیز آغاز خواهد شد.


مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی افزود: در ادامه خدمت رسانی به هم استانی های گرامی، در بخش صنعت نیز پروژه گازرسانی به 248 واحد صنعتی و تولیدی در استان با هزینه 68 میلیارد تومان افتتاح و عملیات اجرایی گازرسانی به 168 واحد صنعتی باقی مانده در سطح استان با پیش بینی هزینه 55 میلیارد تومان آغاز خواهد گردید.


وی در ادامه با اشاره به افتتاح پروژه گازرسانی به 777 واحد مسکن محرومین در سطح 46 روستای استان با هزینه 8 میلیارد تومان خبر داد و افزود: در ایام دهه فجر، عملیات اجرایی 11 پروژه گازرسانی به 10000 واحد مسکن محرومین با پیش بینی هزینه 91 میلیارد تومان در سطح استان آغاز خواهد شد.


وی تصریح کرد: به منظور پایداری و استمرار گازرسانی، پروژه خط تغذیه ارتباطی ایستگاه دوم بیرجند به شهر مود در دهه مبارک فجر با هزینه 3 میلیارد تومان افتتاح می شود .


هاشمی افزود: همچنین عملیات اجرایی گازرسانی به 3296 واحد مسکن ملی در سطح 23 شهر استان با پیش بینی هزینه 24 میلیارد تومان آغاز خواهد شد.


مدیرعامل شرکت گاز استان مجموع هزینه های صورت گرفته و یا اعتبار پروژه های ذکر شده را 968 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: منابع مالی این پروژه ها از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران تامین می گردد.


هاشمی سال 1399 را سال طلایی در کارنامه شرکت گاز استان خراسان جنوبی برشمرد و افزود: با تلاش جهادی و همت کارکنان شرکت گاز خراسان جنوبی و حمایت شرکت ملی گاز ایران، امسال بالاترین تعهد گازرسانی در بین شرکت های گاز استانی به تعداد 400 روستا به نام شرکت گاز خراسان جنوبی ثبت شد که با همت مضاعف کارکنان، عملکرد سال جاری شرکت گاز خراسان جنوبی، گازرسانی به 560 روستا بوده که با این حجم گازرسانی به روستاها در مدت زمان یک سال، یک رکورد بی سابقه در بیش از نیم قرن فعالیت شرکت ملی گاز ایران به نام شرکت گاز خراسان جنوبی ثبت شد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/13 - ١٠:٥٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 470

خروج