صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

در پی ثبت رقم بی سابقه گازرسانی به 558 روستا طی یک سال و نیز عملکرد گازرسانی به صنایع:

رکوردهای شرکت گاز خراسان جنوبی مرهون تلاش کارکنان است

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی فعالیت های گسترده و بی سابقه گازرسانی طی سالیان اخیر و بویژه سالجاری در استان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی در تشریح کارنامه فعالیت های شرکت گاز استان گفت: با تلاش و همت تمامی کارکنان ، موفق شدیم طی سالیان اخیر افتخارات گسترده ای را در کارنامه خدمت رسانی شرکت گاز استان ثبت نماییم و ثبت این افتخارات مرهون تلاش کارکنانی است که خدمت رسانی را سرلوحه کار خود قرار داده اند.


مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی افزود: در گازرسانی روستایی موفق به کسب رکورد بی سابقه گازرسانی به 558 روستا در طول یک سال شده ایم که این حجم گازرسانی روستایی در مدت یک سال، در طول فعالیت شصت ساله شرکت ملی گاز ایران یک رکورد بی سابقه در بین شرکت های گاز استانی محسوب می شود.


وی یادآور شد: طی سه سال گذشته رشد بی سابقه ای در گازرسانی روستایی خراسان جنوبی شکل گرفته است به طوری که تا ابتدای سال 1397 تنها 293 روستای خراسان جنوبی با 46 درصد جمعیت پوشش روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند بودند و بهمین دلیل این استان یکی از چهار استان کم برخوردار در حوزه گازرسانی در کشور محسوب می شد . با تلاش جهادی کارکنان شرکت گاز استان و حمایت کامل شرکت ملی گاز ایران که دستاورد این همکاری ، گازرسانی به 1020 روستا طی سه سال اخیر بود ، در حال حاضر تعداد روستاهای گازدار استان به 1313 روستا و جمعیت تحت پوشش روستایی به 94 درصد افزایش یافته است که بالاتر از میانگین کشوری است ضمن اینکه گازرسانی به 1020 روستا طی سه سال نیز یک رکورد قابل توجه در سطح شرکت ملی گاز ایران در حوزه گازرسانی به روستاها است.


مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی در خصوص گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی استان نیز گفت: خوشبختانه با توجه به بستر مناسب ایجادشده جهت گازرسانی به واحدهای مشمول مصوبه شورای اقتصاد ، شرکت گاز خراسان جنوبی با تکیه بر کارکنان متعهد و پرتلاش خود ، با گازرسانی به 910 واحد صنعتی و تولیدی مشمول مصوبه فوق ، حائز کسب رتبه نخست از لحاظ تعداد صنایع وفق مصوبه در بین شرکت های گاز استانی گردید.


وی با اشاره به اینکه در حوزه گازرسانی به صنایع توانسته ایم راه ده ساله را در کمتر از دو سال طی کنیم افزود : تا ابتدای سال 97 و گذشت  11 سال از فعالیت شرکت گاز استان ، تعداد واحدهای صنعتی گازدار استان 508 واحد بود که با گازرسانی به 932 واحد صنعتی طی دو سال 97 و 98 ، این تعداد در ابتدای سال 99 به 1440 واحد صنعتی گازدار رسید . در واقع در دو سال گذشته سرعت گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی استان نسبت به میانگین سنوات قبل بیش از ۱۰ برابر رشد داشته است . در سالجاری نیز گازرسانی به 260 واحد صنعتی و تولیدی باقیمانده استان خراسان جنوبی به شبگه گاز متصل خواهند شد و منتظر احداث واحدهای صنعتی جدید و گازرسانی به این واحدها هستیم .


وی تصریح کرد: با وجود محدودیت‌های نقدینگی و شرایط اقتصادی کشور، شتاب گازرسانی در استان خراسان جنوبی به‌ صورت قابل توجهی در سال های اخیر افزایش یافته است که این امر نشانگر تلاش جدی کارکنان مجموعه شرکت گاز خراسان جنوبی و عزم راسخ همکاران برای خدمت رسانی به هم استانی های گرامی و حمایت کم نظیر شرکت ملی گاز ایران است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/09 - ٠٨:٠١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 423

خروج