صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

تاکید ویژه مديرعامل شرکت گاز استان:

دودکش ها و کلاهک H شکل را مجدداً بررسی کنید

شرکت گاز استان خراسان جنوبی از مردم خواست با توجه به وزش تند باد و طوفان طی روزهای اخیر ، نسبت به بررسی مجدد دودکش ها و اتصالات و کلاهک H شکل دودکش ها اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان جنوبی، "سید محمود هاشمی" گفت: یکی از موارد مهمی که همواره خطرات بسیار زیادی را به همراه دارد دودکشها هستند که شاید تعداد قابل توجهی از مشترکین محترم از خطرات آن اطلاع كاملی ندارند.


مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به وزش تندباد و طوفانی که استان را درنوردید مشترکین می بایست نسبت به بررسی دودکش ها و کلاهک H شکل اقدام نمایند تا از وجود آنها  اطمینان حاصل گردد .


وی افزود: خروجی دودکش نباید در کنار کولر و یا زیر پنجره باشد چرا که باعث ورود گازهای سمی به فضای خانه شده وحوادث جبران ناپذیری بویژه مرگ خاموش را بهمراه خواهد داشت . نكته بسيار مهم اينكه مشتركين مي بايست مرتباً مسير دودكش را كنترل نموده و از عدم مسدودبودن مسير دودكش تا پشت بام مطمئن شوند .


هاشمی در ادامه گفت: مشتركین محترم مي بايست بطور مستمر كلاهك دودكش های وسایل گازسوز را بازرسی نمایند خصوصاً چنانچه در اثر وزش باد و طوفان، كلاهك از محل خود جدا شده باشد می بایست مجدداً در محل مربوطه نصب گردد چرا كه وجود كلاهك علاوه بر اینكه از نفوذ باران و برف و افتادن سایر اشیاء به داخل جلوگیری می كند، در تنظیم سوخت وسیله گازسوز و خروج محصولات احتراق نيز بسیار موثر است.


وی تاکید کرد: لوله هاي حدفاصل وسيله گازسوز تا دريچه دودكش و نيز اتصالات آن باید از ورقهای ضدزنگ (گالوانیزه) و نسبتاً ضخیم و مقاوم و بدون هیچ گونه منفذ یا نشتی باشد و استفاده از لوله های آكاردئونی آلومینیومی به هیچ عنوان مجاز نمی باشد.


مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان جنوبي در خاتمه اظهار داشت: آبگرمكن، بخاری و هر وسیله گازسوز حتماً بایستی مجهز به دودكش مجزا باشد و دقت شود از نصب وسايل گازسوز بدون دودكش جداً خودداری شود ضمن اینکه از قرار دادن انتهای لوله دودکش در ظرف آب نیز به شدت پرهیز گردد زیرا موجب انتشار گاز فوق العاده سمی مونوکسید کربن در فضا شده و حوادث ناگوار و جبران ناپذیری بهمراه دارد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/23 - ١٣:٣٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 294

خروج