صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

در پی گازرسانی به 523 روستا و ۲۸۶ واحد صنعتی و با ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور:

جشن پوشش 95 درصدی گازرسانی در خراسان جنوبی برگزار شد

با ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور و وزیر نفت، با حضور استاندار و مسئولین استانی و مدیران شرکت گاز استان، گازرسانی به 523 روستای خراسان جنوبی با 17 هزار و 713 خانوار جمعیت با هزینه 532 میلیارد تومان افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی در این جلسه با ارائه گزارش عملکردی تشریح کرد: از ۱۶ سال پیش که خطوط گازرسانی وارد خراسان جنوبی شده است، در هشت سال ابتدایی فعالیت شرکت گاز استان، 14 شهر گازرسانی شده است  و در هشت سال دوم، همزمان با فعالیت دولت تدبیر و امید 16 شهر از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند و در حال حاضر تمامی 30 شهر استان با پوشش 100 درصدی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه در بخش روستایی در هشت سال اول فعالیت شرکت گاز خراسان جنوبی فقط 56 روستای استان با 17 درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار بودند تشریح کرد: طی فعالیت  هشت ساله دولت تدبیر و امید 1365 روستا به شبکه گاز طبیعی متصل شدند و به عبارت دیگر سرعت گاز رسانی روستایی 25 برابر طی این 8 سال رشد داشته است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر1421 روستا در خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و پروژه های گازرسانی به حدود 240 روستا  نیز در دست اجرا  می باشد که با اتمام این پروژه ها تنها 48 روستا با کمتر از 400 خانوار فاقد گاز باقی می ماند.

هاشمی همچنین با اشاره به رشد 10 برابری گازرسانی به واحدهای صنعتی در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: تا هشت سال گذشته تنها 162 واحد صنعتی استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار داشتند و طی هشت سال اخیر نیز 1600 واحد صنعتی در خراسان جنوبی از گاز طبیعی بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهری و 95 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و مجموع درصد بهره مندی شهری و روستایی استان به بیش از 98 درصد افزایش یافته و تا پایان سالجاری به بیش از ۹۹ درصد افزایش خواهد یافت.

در ادامه ارتباط ویدئو کنفرانس، رئیس جمهور با تجلیل از گزارش دلگرم کننده مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: رشد 25 برابری گازرسانی روستایی در دولت تدبیر و امید در خراسان جنوبی نشان از خدمات و فعالیت های ارزنده شرکت گاز خراسان جنوبی است.

روحانی همچنین به رشد گازرسانی به واحدهای صنعتی در خراسان جنوبی طی هشت سال اخیر اشاره کرد و گفت: باعث افتخار و غرور است که با وجود شرایط تحریم و جنگ اقتصادی و بیماری کرونا،  گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی خراسان جنوبی 10 برابر رشد داشته  و این نشان از ایثار و فداکاری ملت برای توسعه کشور ایران عزیز می باشد.

در ادامه مشعل گازرسانی به 523 روستای خراسان جنوبی با 17 هزار و 713 خانوار جمعیت و نیز ۲۸۶ واحد صنعتی با هزینه 532 میلیارد تومان به دستور رئیس جمهور روشن شد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/05 - ٠٩:٥٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 261

خروج