صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

113 روستای مرزی خراسان جنوبی تا پایان امسال از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی از برنامه شرکت گاز استان برای گازرسانی به 113 روستای مرزی استان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی در تشریح آخرین وضعیت گازرسانی به روستاهای مرزی گفت: در حال حاضر 12 شهر و 592 روستای مرزی استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.


سید محمود هاشمی در ادامه گفت: با یاری پروردگار و در ادامه نهضت گازرسانی تا پایان امسال، 113 روستای مرزی و حدود 5 هزار مشترک در خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.


وی بودجه مورد نیاز برای گازرسانی به 113 روستای مرزی را بالغ بر 120 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: هزینه اجرای کلیه پروژه های گازرسانی در استان و از جمله گازرسانی به روستاها از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران تامین و پرداخت می شود.


هاشمی یادآور شد: در حال حاضر 16 هزار و 68 خانوار در شهرهای مرزی و 33 هزار و 488 خانوار در روستاهای مرزی خراسان جنوبی تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.


وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی دارای بیشترین مرز با کشور افغانستان است تصریح کرد:  با بهره‌مندی روستاهای مرزی از نعمت گاز طبیعی، علاوه بر ایجاد امنیت، آسایش و رفاه به میزان قابل توجهی از قاچاق سوخت از طریق مرزها نیز جلوگیری می‌شود.


مدیرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر1429 روستا در خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و پروژه های گازرسانی به حدود 240 روستا  نیز در دست اجرا  می باشد .

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/28 - ٠٩:١١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 169

خروج