صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مانور چند منظوره عملیاتی برخورد بیل مکانیکی با لوله گاز و عملیات امداد و نجات (سطح B) در بیرجند برگزار شد

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی از برگزاری مانور چند منظوره عملیاتی برخورد فرضی بیل مکانیکی با لوله گاز و عملیات امداد و نجات (سطح B) در بیرجند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی در این مراسم اظهار داشت: هدف از اجرای این مانورچند منظوره ، ایجاد هماهنگی بیشتر بین دستگاههای امداد رسان و خدماتی، سنجش میزان آمادگی پرسنل در مقابله با حوادث و خرابکاری شبکه، قطع جریان گاز، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش سریع، آموزش و تمرین همکاران و واکنش نیروهای پیشرو در مراحل اولیه در صورت بروز حادثه یا افت فشار گاز بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی با تشریح اقدامات انجام شده در این مانور افزود: در این مانور ابتدا گروه امداد پس از رعایت نکات ایمنی ، قطع جریان گاز و بستن شیر اصلی و شیرهای منشعب از شبکه اصلی، حادثه را مهار کرده و سپس گروه تعمیرات نسبت به تعمیر شبکه آسیب دیده اقدامات لازم را صورت دادند.

وی  بیان کرد: پس از اتمام کار تعمیرات و رفع آسیب شبکه نیز نیروهای امدادی با دسته بندی‌های مشخص برای برقراری جریان گاز روستاهای رقویی، حسین آباد و منظریه اقدام کردند.

هاشمی تصریح کرد: با برگزاری هرچه بیشتر و دقیق تر مانورها و افزایش آمادگی می توان در شرایط بحرانی به بهترین وجه ممکن عمل کرد و میزان خسارات  وارده جانی و مالی احتمالی را تا حداقل ممکن کاهش داد .

مدیرعامل شرکت گاز استان در پایان ضمن تشکر از عوامل و دست اندرکاران مانور، تاکید کرد: برگزاري منظم تمرين هاي شرايط اضطراري از موضوعات مورد تاکید شرکت گاز خراسان جنوبی است.

شایان ذکر است که این مانور با مشارکت آتش نشانی و نیروی انتظامی و با حضور واحدهای مختلف شرکت گاز استان برگزار گردید.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/01 - ١١:٣٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 63

خروج