صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

هدر رفت گاز در تاسیسات گاز خراسان جنوبی به عدد 0/16 درصد رسید

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی از کاهش هدررفت گاز استان در سال 1399 نسبت به سال 1398خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی در تشریح این خبر گفت: بر اساس پایش های انجام شده و بررسی های صورت پذیرفته، حجم گاز محاسبه نشده در شرکت گاز خراسان جنوبی در سال 1399 تا  عدد  0/16  درصد کاهش یافت.

سید محمود هاشمی در ادامه افزود: حجم گاز محاسبه نشده به طور اختصار عبارت از اختلاف حجم گاز تحویلی به استان با حجم گاز فروش رفته توسط استان است و هرچه این حجم کمتر باشد عملکرد بهتری را بیان می کند.

وی تصریح کرد: استفاده از نیپل یک تکه برای نصب رگولاتور مشترکین جدید که توسط همکاران شرکت گاز خراسان جنوبی طراحی و تولید شده است و کاهش فشار شبکه توزیع از psi60 به psi30 در برخی مناطق و روستاها که در سنوات گذشته برای اولین بار در کشور ، در این  استان صورت پذیرفت، از اقدامات اختصاصی انجام شده توسط شرکت گاز خراسان جنوبی در جلوگیری از هدررفت گاز محسوب می شود.

وی در خصوص برخی دیگر از اقدامات اصلاحی در جلوگیری از هدررفت گاز گفت: استفاده از سیستم کنتور خوانی آنلاین، استفاده از نرم افزار دیده بان انرژی برای کنترل مصرف مشترکین، کنترل روزانه مصرف جایگاه های CNG، کوره ها و مصارف مشترکین بالای 2500 متر مکعب بر ساعت، نشت یابی ادواری تاسیسات شبکه و انشعابات و ایستگاه های سطح استان به صورت سالانه و رفع نشتی های اعلام شده در کمترین زمان ممکن ، بهینه سازی هیتر ایستگاه های CGS  با ظرفیت بالای 20 هزار متر مکعب بر ساعت، اجرای برنامه منظم کالیبراسیون و ... بخشی از اقدامات مهم در کاهش هدررفت گاز طبیعی از طریق تجهیزات و تأسیسات گاز می‌باشد.

هاشمی یادآور شد: در سال 1398 میزان هدررفت گاز در استان خراسان جنوبی 0/43  درصد بوده که با تلاش مستمرو جدی همکاران  شرکت ، این عدد در پایان سال 1399 به  16/0 درصد کاهش یافته است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/20 - ٠٧:١٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 50

خروج