صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

کارکنان شرکت گاز خراسان جنوبی به پویش نه به پلاستیک پیوستند

به مناسبت ۲۱ تیر ماه روز بدون پلاستیک و با توزیع کیسه های پارچه ای، کارکنان شرکت گاز خراسان جنوبی به پویش نه به پلاستیک پیوستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی در تشریح این خبر گفت: در ادامه ایفای بخشی از مسئولیت های اجتماعی و به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک، با توزیع کیسه های پارچه ای توسط واحد HSE، کارکنان شرکت گاز خراسان جنوبی به پویش نه به پلاستیک پیوستند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی افزود: صنعت پلاستیک در زیرمجموعه صنعت پتروشیمی به عنوان صنعتی با مصرف بالای آب قرار می گیرد و از مراحل نخست استخراج نفت و گاز به عنوان خوراک اصلی صنعت پتروشیمی تا تولید پلاستیک های مورد استفاده عموم، سیکل بزرگ مصرف آب را طی می کند.

وی در ادامه گفت: مضاف بر تمام آسیب‌های مدیریت ناصحیح پسماند به ویژه پسماندهای پلاستیکی ، با توجه به شرایط کنونی کشور در حوزه آب و تشدید شرایط خشکسالی ، کاهش مصرف کیسه‌ها و تولیدات پلاستیکی، نقش موثری در مدیریت مصرف آب در کشور را ایفا خواهد کرد.

هاشمی در ادامه به اقدامات واحد HSE  شرکت گاز خراسان جنوبی در زمینه حفظ و صیانت از محیط زیست اشاره کرد و افزود: اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی و سیستم مدیریت زیست محیطی، استقرار سیستم مدیریت هوشمند ساختمان، کاشت100  اصله نهال در ایستگاه TBS باغستان، استفاده از انرژی های تجدید پذیر و ساخت سایت مدیریت پسماند از مهمترین اقدامات انجام شده توسط واحد HSE طی سال 1399 می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی با اشاره به اینکه با پیوستن شرکت گاز خراسان جنوبی به استان های سبز، گام بزرگ دیگری در کاهش آلاینده های زیست محیطی برداشته شده است، خاطر نشان کرد: طی چند ماه آینده،  تمامی روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/26 - ١١:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 37

خروج