صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

گازرسانی به 1251 روستا طی سه سال اخیر در خراسان جنوبی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی از افزایش 61 درصدی جمعیت تحت پوشش گاز طبیعی در حوزه روستایی در این استان طی سه سال اخیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، سید محمود هاشمی در تشریح این خبر گفت: در ابتدای سال 1397 تنها 201 روستای استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار داشت و  با بهره مندی 35 درصدی خانوار روستایی، استان خراسان جنوبی به عنوان یکی از استان های کم برخوردار از نعمت گاز طبیعی شناخته می شد.

وی در ادامه افزود: با یاری خداوند متعال و همت کارکنان طی سه سال اخیر و با رشد گازرسانی هم اکنون 96 درصد خانوار روستایی استان از این نعمت خدادادی بهره مند هستند  و با این احتساب درصد بهره مندی خانوار روستایی استان به بالاتر از میانگین کشوری افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی تصریح کرد: با بهره برداری از پروژه های گازرسانی روستایی در شهریور ماه سالجاری، تعداد روستاهای بهره مند از نعمت گاز طبیعی در استان از 201 روستا در سه سال قبل به 1452 روستا در حال حاضر افزایش یافته است.
 
وی تاکید کرد: تا چند ماه آینده و با اتمام پروژه های در دست اجرا تمامی روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد و پرونده گازرسانی روستایی در خراسان جنوبی بسته می شود .


هاشمی خاطرنشان کرد: شرایط خاص جغرافیایی و کوهستانی بودن اغلب مسیرهای روستایی و از طرفی سومین استان کشور به لحاظ وسعت و تراکم اندک جمعیت، نتوانسته است مانع شتاب قابل توجه گازرسانی در خراسان جنوبی در سال های اخیر شود.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/07/20 - ٠٧:٢٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 43

خروج